стојко пауновски

Пронајдени се 19 резултати на тема „стојко пауновски“
Вести

Лукаревска за одбивањето на разрешениот Пауновски да прими вработени по Рамковен: Тоа е негова одлука и тоа е за респект

Директорката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска вечерва за Телевизија 24 изјави дека доколку вработените по Рамковен договор...
Вести

Разрешениот Пауновски контра Бектеши: Лабораторијата никогаш не ни беше дадена и не е употребувана од наша страна

Разрешениот директор на Пазарниот инспекторат, Стојко Пауновски попладнево на својот фејсбук профил го отфрли како невистина тврдењето...
Вести

Пауновски: Патот на одбрана на интегритетот и професионалноста на институцијата со која раководев не наидоа на разбирање од премиерот

Разрешениот директор на ДПИ, Стојко Пауновски на својот Фејсбук профил изрази огромна благодарност до сите граѓани кои, како што напиша,...
Вести

Вработените и инспекторите од ДПИ бараат итна средба со Заев – се потпишуваа петиции, дел се тргнати кон Скопје

Oткако премиерот Зоран Заев изјави дека ќе покрене постапка за разрешување на директорот на ДПИ, Стојко Пауновски, ситуацијата во Државниот...
Вести

Пауновски: Засилени контроли и за Нова Година, со закон треба да се овозможи казнување врз основа на слики и снимки

Ако Владата направи закон што ќе дозволи да казнуваме врз основа на слики и снимки, ние сме тука. Но, нашата надлежност засега е сами...
Вести

Инспекторите ќе ги празнат угостителските објекти и ќе ги затвораат со законските измени, Пауновски повика на издигнување на свеста на граѓаните

Свеста на граѓаните треба да се издигне на највисоко ниво ако сакаме да се намалат бројките на заразени со Ковид-19. Ниту една инспекција,...