стојанче стоилов

Пронајдени се 38 резултати на тема „стојанче стоилов“
Ракомет

Браво Тафо, оние што ги навредуваат Албанците не заслужуваат да бидат викани по име тие претставуваат само број

По скандалот на новинарот на МТВ 2 кој за време на преносот Стојанче Стоилов го нарече „играчот со бројот 5“ и други албански новинари...
Ракомет

Медиумите во регионот за Стоилов и промената на името: „Македонската легенда полуде, ова не смеевме да го допуштиме“ (ФОТО)

Светското првенство во ракомет е во тек, а Македонија денеска го игра вториот меч против Бахреин. И додека Македонија ја остваруваше...