сточари

Пронајдени се 8 резултати на тема „сточари“
Вести

Сточарите од Новаци излегоа на протест: Бараат поголема откупна цена на млекото и исплаќањето на заостанатите субвенции

Сточарите од Пелагонија со блокирање на Новачкиот пат денеска излегоа на четвртиот протест бидејќи како што велат трошоците за производство...
Вести

Трипуновски: Сточарите од Теово се жалат за неисплатените субвенции за оставеното женско јагне, и за ниската откупна цена на истото

На крајот од денот се сретнав со сточарите од Теово, општина Чашка, објави на својата Фејсбук страница дополнителниот заменик министер...