стивен џерард

Пронајдени се 18 резултати на тема „стивен џерард“
Фудбал

Џерард откри детали од својата кариера: Игравме заедно за Англија и морав да глумам дека ги сакам, а не сакав со очи да ги видам

Стивен Џерард откако ја заврши фудбалската кариера, досега има работено како гостин коментатор на англиските телевизии, тренер на младинскиот...