стефан богоев

Пронајдени се 28 резултати на тема „стефан богоев“
Вести

СРАМНО: Жителите на Средно Нерези извисени од Богоев и Весковски- наместо вода за нив, предизборно вода ќе добијат сосема други жители

Жителите на населеното место Средно Нерези, особено улицата Козле 3 се поочигледно е дека се заборавени и во новиот ветен проект на Јавното...
Скопје

Богоев незаконски руши тениски терени во Карпош, децата кои таму остваруваат успеси станаа жртва на бизнис интерес

Откако аферата „Рекет“ експлодираше во македонската јавност, многумина сметаа дека ваквите нелегални дејности и злоупотреби на власта...
Вести

Животот во Карпош дојде само за градоначалникот- додека општината тоне во ѓубре Богоев се поднови со електрични тротинети

Додека жителите на Карпош го чекаат да дојде животот кој го ветуваше градоначалникот Стефан Богоев пред изборите во 2017 година се гушат...
Вести

Карпош со денови има висока загаденост среде лето- граѓаните прашуваат дали имаат градоначалник или фигура, него мува не го лази

Граѓаните на скопската општина Карпош веќе со денови се жалат на високото ниво на загаденост во општината кое се случува во лето. Социјалните...
Скопје

Комисија за инфраструктура, урбанизам и транспорт на ВМРО-ДПМНЕ: Стефан Богоев помеѓу желбата и реалноста

Градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев на веб страната на општината на 28.08.2019год. објави дека целосно е завршена реконструкцијата...
Скопје

Жителите на Карпош се уште чекаат да дојде „животот“ кој го ветуваше Стефан Богоев: 6 месеци надлежните не мрднуваат со прст (ФОТО)

Жителите на Карпош секојдневно ја критикуваат неспособноста на градоначалникот Стефан Богоев да раководи со општината Карпош. На социјалните...
Вести

Јаревски: Криминалот се повеќе расте во Карпош, а мерките за расветлување и превенција на тешките кривични дела не функционира

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Карпош Тони Јаревски на својот Фејсбук профил објави видео во кое вели дека криминалот во општината...
Вести

Жителите на Нерези секое лето остануваат без вода за пиење, Богоев лажно ветува, ЈП Водовод парадоксално порача „не трошете вода без потреба“

Жителите на Средно Нерези и повисоките места во населбата веќе со години мака мачат со водата. Имено повеќе илјади жители секојдневно...
Скопје

Урбаната мафија во Карпош цвета- згради никнуваат на секој чекор, жителите секојдневно апелираат дека општината тоне во ѓубре (ФОТО)

Коментарите на социјалните мрежи со денови апелираат да се спречи урбаната мафија која масовно го нападна Карпош кој во минатото важеше...
Скопје

„Скопје им сврте грб на Заев, Пендаровски, Шилегов и Богоев- скопјани сакаат претседател на државата кој е за право и правдина и ќе ја изберат Силјановска“

На Петре Шилегов и на Стефан Богоев им требаше година ипол за да излезат и да го работат она за што се платени. Шилегов и Богоев година...
Скопје

Населбите Нерези и Козле целосно заборавени од Стефан Богоев: Општината лажно ветува дека се чистат улиците во Карпош (ФОТО)

Снегот речиси и да ги изненади градските власти, особено општинските кои малку потешко се справуваат со снегот. Утрово жители од повеќе...
Вести

Богоев повторно ги излажа карпошани: Пред изборите им вети повеќе зеленило, а секојдневно го сече истото (ФОТО)

Пред локалните избори, политичарите на СДСМ насекаде одеа и ветуваа зелена површина, меѓу нив најгласен беше и Стефан Богоев, актуелниот...