сск

Пронајдени се 22 резултати на тема „сск“
Економија

Арсовска: Бројката од 21.000 работници кои не добиле плата за април е многу сериозна, ако не се интервенира навреме таа уште повеќе ќе расте

Претседателката на Сојузот на стопански комори, Данела Арсовска смета бројката од 21.000 работници на кои не им е исплатена плата за април...
Економија

Арсовска: Имајте храброст спротивставете им се на олигарсите, се фативте за цената на кафето, а не ви пречи во Солун да го плаќате по 10 евра

Угостителскиот сектор соопшти дека нема да ги користи економските мерки, бидејќи со вакви мерки само дополнително ќе се задолжат. Економска...
Вести

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ има изготвено економска програма која ќе одговори на најголемиот дел од реалните потреби и проблеми на граѓаните

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со претставниците на Сојуз на Стопански Комори на Македонија...