срушена зграда

Пронајдени се 9 резултати на тема „срушена зграда“
Вести

Од урнатините во Мајами извлечени уште четири тела: Продолжувањето на акцијата е неизвесно заради временските непогодби

Уште четири тела беа извлечени од урнатините на една зграда во близина на Мајами, со што вкупниот број жртви се зголеми на 32, објави денеска...
Вести

За пеколот кој ја очекува зградата се предупредувало пред три години – еве која е причината за уривањето на зградата во Мајами

Градежниот експерт, Френк Морабито, уште пред три години предупредил дека има докази за големи структурни оштетувања на бетонската...