српски државјанин

Пронајдени се 6 резултати на тема „српски државјанин“
Хроника

Србин во Србија свирепо си го убил својот брат па избегал од државата – македонската полиција го фатила во Кавадарци

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за општ и насилен криминал при МВР по добиено барање од Интерпол...
Хроника

Поведена постапка против српски државјанин – бил директен учесник во тешка сообраќајка кај Ростуше каде едно лице загина

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против едно лице, државјанин на Република Србија, поради сомненија дека сторил...