српски актер

Пронајдени се 6 резултати на тема „српски актер“
Познати

Водителката на „Практична жена“ едвај се прости од поранешниот сопруг, откако преку медиумите дозна за трагедијата која го снајде актерот

Вистинските љубители на театарската и на филмската уметност во регионот се’ уште се во шок по смртта на 49-годишниот актер Марко Живиќ. Глумецот...
Македонија

И ТОЈ ЈА ЗАГУБИ БИТКАТА СО КОРОНАВИРУСОТ: Почина српскиот актер кој ќе биде запаметен по оваа легендарна улога (ФОТО)

Српскиот актер Ненад Ненадовиќ почина во средата, во 57 година од животот во Белград. Тој неодамна се заразил со коронавирусот и се лечел...
Познати

Српскиот актер кој жените го обожуваат седи гол на веце шолја- оваа глетка речиси никој не сака да ја пропушти (ФОТО)

Српскиот актер кој многумина жени го сакаат буквално ги преплави социјалните мрежи овие денови откако сподели фотографија од себе...
Познати

Наместо на свадба, одам на погреб- потресна фотографија на српскиот актер за загубата која никогаш нема да ја преболи (ФОТО)

Српскиот актер Бојан Боки Периќ денеска на социјалните мрежи открил дека изгубил близок пријател кој требало да прави свадба во април...