средства

Пронајдени се 14 резултати на тема „средства“
Фудбал

Навивачите на Ливерпул започнаа со собирање средства за трансфер на Мбапе – за еден ден собрани 250 илјади фунти

Навивачите на Ливерпул решија да организираат акција за собирање средства за трансфер на напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе. Навивачите...
Вести

Отец Оливер со молба до Шилегов: Ако се сака може со дел од средствата за новогодишно украсување да се спаси животот на Елизабета

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов не отстапува од новогодишното украсување на главниот град, иако голем број граѓани бараа истото...
Вести

Милошоски: Парите за изборите најдобро ќе беше да се пренаменат за потребите на болницата и пациентите во Штип

Средствата за изборите најдобро ќе беше да се пренаменат за потребите на болницата и пациентите во Штип, бидејќи Штип е град со највисока...
Вести

Среќниот скокач по светиот крст во с.Бардовци собраните средства и награда ги донираше за 13-годишниот Ангел Аврамоски

Среќниот скокач по светиот крст во с.Бардовци,заедно со останатите скокачи оваа годината наградата и паричните средства собрани од...