средношколски глас

Пронајдени се 17 резултати на тема „средношколски глас“
Вести

Средношколците до Царовска: Доста е од популизам, први септември е за месец дена, фатете се со вистинска работа!

Средношколски глас во името на многу средношколци и нивните родители ширум Македонија остро реагира на игнорантскиот однос на министерката...
Вести

Ацковска од Средношколски глас: Сакаме хартиени учебници, ние сме иднината на оваа земја! Не дозволувајте да си заминеме

Денес е 10-ти јуни, крајот на уште една школска година. Оваа учебна година ќе ја запаметиме по лошата платформа за учење. Оваа учебна година...
Вести

Средношколски глас им посакаа на сите матуранти успех на полагањето на матурскиот испит: Нема да се откажеме од хартиени учебници!

📌На сите матуранти во името на Средношколски глас, сакаме да им посакаме успех на полагањето на првиот матурски испит! 📌Школската...
Вести

Средношколски глас до Царовска: Ова сме ние, драга Министерке – ние и нашите родители сплотени против вашата ароганција! (ФОТО)

Ова сме ние, драга Министерке. Ние и нашите родители сплотени против вашата ароганција и уништување на образованието и нашата иднина!...
Вести

Средношколците утре на протест со нивните родители: Да се спротивставиме на уништувањето на образованието што го прави Мила Царовска

Средношколски глас повторно излезе со повик за утрешниот протест. „Да излеземе што помасовно, да дадеме поддршка на нашите родители....
Вести

„СГ“: Е-учебниците се штетни за здравјето и финансиски невозможни за некои семејства, протестите ни се единственото решение доколку Царовска продолжи со инаетењето

Средношколски глас во соопштение до медиумите објаснува зошто смета дека одлуката за е-учебници е лоша. -Сметаме дека одлуката за воведување...
Вести

Средношколски глас: Доколку Царовска продолжи со инаетење, ќе протестираме – стоп за уништување на образованието!

Целиот период на министерската за образование Мила Царовска е исполнет со скандали, уништување на образованието и инаетење на министерката....
Вести

Средношколци: Компромисот постигнат од страна на Сојузот е политички инструиран и неприфатлив, ова се нашите барања!

Компромисот постигнат од страна на Сојузот е политички инструиран и неприфатлив, реагираат средношколците преку своето здружение...