средношколец

Пронајдени се 5 резултати на тема „средношколец“
Вести

Средношколец планирал напад во своето училиште: Тинејџер уапсен, кај него биле пронајдени знаме од ИД и документи на арапски јазик

Италијанската полиција уапсила средношколец поради сомнение дека планирал да изврши бомбашки напад во своето училиште. Тинејџерот,...