средношколци

Пронајдени се 54 резултати на тема „средношколци“
Вести

„Или донесете одлука за комбинирана настава, или се гледаме со бојкоти“ – средношколци седнаа пред Владата

„Нема да толерираме да слушаме демагогија со зборови“, истакнаа средношколците кои денеска протестираа пред Министерството за образование...
Вести

Адеми: Во основните училишта наставата нема да заврши на 10 јуни, а средношколците ќе учат и за време на викендите

Училишната година не мора да заврши на 10 јуни, истакна на денешната прес-конференција Арбер Адеми, член на Демократската унија за интеграција...