сребрен медал

Пронајдени се 10 резултати на тема „сребрен медал“
Останати спортови

ДЕЈАН И ОЛИМПИСКИОТ МЕДАЛ УТРЕ ДОАЃААТ ВО МАКЕДОНИЈА: Еве каде и во колку е организиран пречекот

Македонскиот олимпиец Дејан Георгиевски и освоениот сребрен медал во Токио утре доаѓаат во Македонија. Како што информираат од македонската...
Останати спортови

Тренерите на Георгиевски се откажаа од наградата: Таа целосно треба да биде насочена кон олимпискиот вицешампион, новата македонска гордост

Тренерите на новата македонска гордост, Дејан Георгиевски кој на Олимписките игри во Токио освои сребрен медал, се откажаа од паричната...
Останати спортови

Позната висината на паричната награда која Дејан Георгиевски и неговиот тренер ќе ја добијат за сребрениот олимписки медал

Владата донесе одлука на нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со сребрен медал во дисциплината теквондо Дејан...