справување

Пронајдени се 9 резултати на тема „справување“
Вести

Економска рецесија не покажува дека добро сме се справувале со кризата, Македонија во првите 5 земји во Европа со пад на економијата (ФОТО)

По денешната статистика за драматичниот пад на БДП во вториот квартал од 2020 година од цели -12.7 %, иако од владата велат дека било очекувано,...
Вести

Амбасадорката Брнс: Формирањето на влада е во рацете на пратениците, нова влада за справување со корупцијата и неказнивоста на криминалот

-Новата влада да се формира во предвидените рокови, со цел да се продолжи борбата против здравствената криза со Ковид-19. Во парлементарна...