спор со името

Пронајдени се 95 резултати на тема „спор со името“
Вести

Стоилковски: Заев со договорот освен бришење на името Македонија, го загрозува и националниот идентитет на Македонците

Грчкиот премиер Алексис Ципрас во негово учество во грчката национална телевизија накратко објаснува: Ние нема да ги ословуваме како...
Вести

Договорот меѓу Македонија и Грција ќе се потпишува в недела во Преспа, „Катимерини“ го најавува Столтенберг како гостин

Договорот меѓу Македонија и Грција ќе се потпише во Преспа, но на територијата на БЈРМ, пишува грчкиот весник „Катимерини“. Најверојатно...