споменик

Пронајдени се 39 резултати на тема „споменик“
Скопје

ФОТО: Сквернавење во Центар- Контејнери со смет го „окупирале“ споменикот на децата бегалци од Егејска Македонија

Сојузот на здруженијата на Македонците и децата бегалци од Егејскиот дел на Македонија – МАКЕДОН (Сојузот МАКЕДОН) и Светскиот Македонски...
Вести

Споменик на Грета Тунберг вреден 28.000 евра е подигнат во двор на универзитет – студентите протестираат (ФОТО)

Откривањето на споменикот на Грета Тунберг на британскиот универзитет во вторникот предизвика контроверзии бидејќи студентите и синдикатот...
Вести

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп положи свежо цвеќе на споменикот во чест на загинатите војници кај Карпалак

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп на одбележувањето на 19 годишнината од Карпалак. Делегација од ВМРО-ДПМНЕ на чело со пратениците Петар...
Вести

ФОТО: УМС на ВМРО-ДПМНЕ по повод 117 години од загинувањето на Гоце Делчев го исчисти од графити неговиот споменик во градскиот парк во Скопје

Унијата на млади сили по повод 117 години од загинувањето на Гоце Делчев го исчисти неговиот споменик во градскиот парк во Скопје. Со...