споен викенд

Пронајдени се 23 резултати на тема „споен викенд“
Вести

НЕ СЕ РАЗОЧАРУВАЈТЕ – во понеделник не е последниот споен викенд, следува уште еден неработен ден кој може лесно да се спои и да се добијат четири!

Во понеделник ни доаѓа уште еден неработен ден и државен празник, а воедно тоа е и последниот споен викенд за оваа година. Во согласност...
Вести

УТРЕ НЕРАБОТЕН ДЕН ВО МАКЕДОНИЈА – до крајот на годината остануваат само уште три неработни денови и еден споен викенд, еве кога

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека, согласно со Законот за празниците на РМ (,,Службен весник на РМ„ бр.21/98 и...
Вести

НИ ДОАЃА СПОЕН ВИКЕНД – годинава големо разочарување за сите, следен празник дури во август, а останува само уште еден споен викенд во 2022!

Следниот петок е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед поради празнувањето на Духовден со што граѓаните добиваат уште...
Вести

НЕ СЕ РАЗОЧАРУВАЈТЕ: Ќе имаме споен викенд и следниот понеделник, потоа во мај ќе одмараме уште еднаш, па во јуни не очекува нов неработен викенд!

Веќе одмараме четири дена, по повод најголемиот христијански празник Велигден,  потоа следува и први мај и празникот Рамазан Бајрам...
Вести

ЌЕ ОДМАРАМЕ 5 ДЕНА ВО РОК ОД ЕДНА НЕДЕЛА – еве ги неработните денови кои ни доаѓаат наскоро, потоа следниот споен викенд дури за два месеци!

Ни доаѓа најголемиот христијански празник Велигден, а со тоа и споен викенд и неработни денови во нашата земја. Ќе одмараме четири дена,...
Вести

ОВОЈ МЕСЕЦ ДУРИ ДВА ПАТИ ЌЕ ОДМАРАМЕ – следува последниот споен викенд за оваа година, еве уште колку неработни денови ни остануваат

Следната недела ни следува и последниот споен викенд за оваа 2020 година. За сите граѓани неработни ќе бидат 11 октомври (понеделник), Ден...
Вести

ПЕТОК Е НЕРАБОТЕН ДЕН – за следен споен викенд малку ќе почекаме, еве уште колку неработни денови имаме до крајот на годината

Петок 18 јуни е неработен ден за сите граѓани од православна вероисповед. Станува збор за празникот Духовден кој верниците го слават...
Вести

СКОПЈЕ СЕ СЕЛИ ВО ОХРИД: Невообичаен метеж на патарините кон туристичкиот центар, ова е моменталната состојба на патиштата (ВИДЕО)

Во пресрет на утрешниот неработен ден во земјава, речиси сите граѓани го испланираа викендот уште пред неколку недели наназад. Место...