сплит

Пронајдени се 22 резултати на тема „сплит“
Регион

Го хакирал банкоматот и украл брдо пари, па обезбедувањето го запрашало дали му треба помош, тоа што следувало потоа е лудост

Полицајците среде ноќ собрале од улица речиси 10.000 евра по кражба на банкомат покрај канцелариите на хрватската пошта во Сплит, пишува...
Живот и стил

Се слушнаа сирени, а наместо пожарникари дојдоа сватови: Со противпожарно возило дојде по невестата (ВИДЕО)

Невестата на Ивица Аљиновиќ, долгогодишен вработен во противпожарната служба од Сплит, долго ќе го памети изненадувањето на венчавката. Ивица...
Регион

Момче погодено со куршум во глава после караница во Хрватска: Сплитските лекари се борат за неговиот живот (ВИДЕО)

Во вооружен инцидент во Солин близу Сплит денеска попладне е рането момче, а полицијата привела две лица кои се доведуваат во врска...
Познати

Сплит се прости од својот капетан Оливер: Овие 10 фотографии ќе ве наежат и засекогаш ќе ви останат во сеќавање (ФОТО)

Сплит на величествен начин се прости од музичката легенда Оливер Драгојевиќ и го испрати на неговото последно патување кон Вела Лука,...
Познати

Луѓето плачат на секој чекор среде центарот на Сплит- вака градот се одлучи да се збогува со легендарниот Оливер (ФОТО)

Оливер Драгојевиќ почина после долга и тешка болест во 71 година од животот, а целиот регион тагува поради заминувањето на својот „галеб“ Во...