спикер

Пронајдени се 4 резултати на тема „спикер“
Занимливости

УМРЕ ДРУГАРОТ ТИТО: Ова е спикерот кој прв и соопшти на Југославија за неговата смрт, нозете му се пресекле особено од овој детаљ во студиото (ВИДЕО)

На денешен ден пред 42 години почина Јосип Броз Тито, а човекот кој ја соопшти ваквата вест пред цела Југославија беше спикерот Миодраг...
Вести

Спикерот на заминување Џафери на Самит на претседатели на парламентите на земјите од Западен Балкан и ЕП во Брисел

Спикерот на заминување Талат Џафери ќе учествува на Самитот на претседатели на парламентите на земјите од Западен Балкан и на Европскиот...