специјализанти

Пронајдени се 14 резултати на тема „специјализанти“
Вести

Од јануари ќе се исплаќа месечен надомест за специјализантите кои започнаа со специјализација во септември годинава

Од јануари 2022 година ќе почне да им се исплаќа месечниот надомест на приватните специјализанти кои започнаа со специјализација од септември...
Вести

Лекарите специјализанти до Заев: Спротивно на основните човечки приципи e да се бара специјализант без здравствено осигурување да работи во Ковид центар

Здружението на лекари специјализанти преку отворено писмо му се обраќа на премиерот Зоран Заев, бидејќи како што велат, вистината не...
Вести

Додека македонските специјализанти дежураат за без пари, европарламентот донесе Резолуција за спречување на неплатената работа

Медицинскиот кадар, и во овие исклучиво тешки поменти, се почесто иднината ја гледа надвор од границите на Македонија. Најчеста причина...