спасување

Пронајдени се 24 резултати на тема „спасување“
Вести

Центар за противпожарна обука и спасување по светски стандарди наменски организиран, современо опремен и спремен за користење (ВИДЕО)

По повеќемесечни подготовки и финансиски вложувања, македонската компанија „КОУЗОН“ го претстави пред јавноста првиот наменски организиран...
Вести

„Голем срам за институциите“: Граѓаните револтирани што хеликоптерот кој може да спаси живот, се користи за екскурзии од Заев и Филипче

Колку чини човечкиот живот? Со ова прашање започнува едно сведоштво на македонски граѓанин објавено на социјалните мрежи. А на него...
Вести

Нуркачите од Тајланд објавија моќна порака која сите ја споделуваат: Денешниот ден ќе биде подолг од другите, но ќе славиме заедно

Нуркачите од Тајланд пред почетокот на денешната акција објавија статус на Фејсбук, кој за многумина е мотивирачки. -Денеска е 10 јули...
Вести

Продолжува операцијата за спасување на децата во Тајланд: Се стравува дека две дечиња се преслаби за извлекување (ВИДЕО)

Третата фаза од спасувањето на преостанатите четири деца и нивниот тренер од пештерата на северот на Тајланд почна утрово, а официјалните...