спасовски

Пронајдени се 23 резултати на тема „спасовски“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски и Маричиќ да поднесат оставки, а владата да каже кои други функционери немаат НАТО безбедносен сертификат

Спасовски и Маричиќ признаа дека немаат НАТО безбедносни сертификати и тоа го криеле од јавноста, се вели во партиското соопштение...
Вести

Двојните аршини на МВР и Спасовски: За бадникарски оган на отворено завршија во притвор, додека за струмичкото криминално подземје блиско до власта законите не важат!

МВРи министерот Оливер Спасовски постапуваат селективно и законот не го спроведуваат подеднакво кон сите! Доказ за тоа е настанот со...
Вести

Полицискиот синдикат го обвинија Спасовски за незаконско прераспоредување на нивниот претседател: До работа ќе треба да патува 110 километри

Од Синдикатот на полиција во Македонија денеска го обвинија министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски дека пред неколку дена...
Вести

Трипуновски до Димковски и Спасовски: Почитувани љубители на бадем и лешник, купивте апетисани, а сега скратете од луксуз и дајте им на земјоделците

Почитувани господа од власта, Трајане и Оливер – љубители на макијато, еспресо, бадем и лешник! По 100 пат сте фатени во лага, а ова е...
Вести

Не се повлекува од разрешување на Мизрахи: Новопечениот уставобранител Спасовски не правел компромиси за почитување на Уставот?!

Откако ги „презеде“ ингеренциите на Уставниот суд и во негово име, без да го консултира, самостојно оцени дека Рашела Мизрахи го прекршила...
Вести

СКАНДАЛ: Техничкиот Спасовски и угодува на Грција и бара разрешување на министерката Мизрахи поради таблата со Република Македонија!?

Техничкиот премиер Оливер Спасовски на највисоко ниво и угодува на Грција и бара разрешување на министерката за труд и социјална политика,...
Вести

Телеграма од Чулев: Наредбите од Спасовски не важат – сите прераспоредени да се вратат на старите работни места!

Со телеграма од 10 јануари до сите организациони единици, министерот за полиција Наќе Чулев ги известува сите во министерството за внатрешни...