сп 2019

Пронајдени се 75 резултати на тема „сп 2019“
Ракомет

Го изнесе на балконот штотуку родениот син за да ја прослави титулата на СП, а потоа следуваше делириум од целата нација (ВИДЕО)

Откако Данска го освои тронот на Светското првенство во ракомет оваа година, целата нација падна во делириум и славеше низ целата земја. Главна...
Ракомет

И Манасков по поразот од Исланд „удри“ по младите играчи: Треба да созреат за во иднина да не се повторуваат грешки како на овој Мундијал

Крилото на репрезентацијата на Македонија, Дејан Манасков по денешниот пораз од Исланд со 24-22 изјави дека ова е реалноста во моментов...