советничка група

Пронајдени се 16 резултати на тема „советничка група“
Вести

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје: Мрзливиот Шилегов ветуваше стоп за бетонизацијата, а сега за зградите кај Холидеј Ин молчи, кој е неговиот став?

Мрзеливиот Петре Шилегов да не се крие и да излезе да го каже својот став во врска со висококатниците спроти хотелот Холидеј Ин, ова...
Вести

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје: Шилегов кога веќе не може да се фали со изградени булевари и паркови ќе се фали со талибанско менување на имиња на улици

Шилегов кога веќе не може да се фали со изградени булевари и паркови ќе се фали со талибанско менување на имиња на улици, ова денеска...
Скопје

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов докажа дека е ноторен лажго, самиот вети и излажа – Зиплјан, спуштена сообраќајница Мавровка, и езеро Треска

Вчера видовме бледо издание на градоначалникот Петре Шилегов, со други зборови на дело се виде како изгледа човек кој е класичен ноторен...
Скопје

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ на Град Скопје: Скопје се гуши,загаденоста 5 пати над дозволеното, а Шилегов битно го украсува градот

Скопје се гуши! Загаденоста на воздухот е енормна, а концентрацијата на канцерогените ПМ10 честички во воздухот е и до 5 пати над дозволеното,...
Скопје

„Кога Шилегов троши над еден милион евра за прскање против комарци, а ќе се случи наезда и касапана, тоа се вика расипништво за кое мора да се одговара“

Капитулацијата на градоначалникот на Скопје пред комарците ја покажува сета неспособност на градоначалникот и администрацијата во...
Скопје

Советничка група на ВМРО ДПМНЕ: Шилегов иако вети ревитализација на езерото Треска, три години потоа шајка нема заковано, останува срамен потсетник на неговата неспособност

Градоначалникот Петре Шилегов вети дека ќе го врател сјајот на езерото Треска. Тоа е ветено во неговата програма за живот во Скопје...
Вести

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ до Шилегов: Среќата на Скопјани немa цена, но твојата има, 100 илјади евра за една вечер

-Почитуван градоначалник Петре Шилегов,среќата на Скопјани нема цена, ама очигледнo Вашата има, и таа е 100 илјади евра за една вечер, реагираат...
Скопје

„Шилегов излажа дека испратил барање за учество во работна група, криминалот со продажбата на градската куќа не може да се сокрие“

Шилегов ја излажа уште еднаш јавноста. Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ нема добиено барање за назначување на преставник кој ќе го мониторира...
Скопје

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов да одговори дали новата градска куќа ја продава за да ја земе неколку децении старата зграда на ЕСМ?

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје го повикува Шилегов да не се крие и да одговори за најновиот скандал со бонбона бизнисот...
Општини

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ ОК Кавадарци: Нема да поддржиме ништо што е на штета на здравјето на граѓаните

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во кавадаречкиот совет денеска на прес конференција информираше дека нема да поддржи никакви одлуки...
Скопје

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Гази Баба со осуда за вечерашниот инцидент во Сингелиќ, ќе бараат зголемување на патролите за поголема безбедност на граѓаните

Советничката група на ВМРО-ДПНЕ во Општина Гази Баба по денешниот инцидент кој се случи во населбата Сингелиќ, најавува дека ќе бара...
Вести

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ во општина Аеродром ја напуштија седницата во знак на поддршка на притворените пратеници

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија во општина Аеродром ја напуштија седницата во знак на поддршка на притворените...