советничка група на вмро дпмне

Пронајдени се 45 резултати на тема „советничка група на вмро дпмне“
Вести

Од денеска, секоја прва среда во месецот ќе се организира отворен ден со советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција во Град Скопје

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за обнова на Македонија денеска во просториите на Град Скопје во објектот – барака...
Општини

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата на Општина Кичево го посетија Дневниот центар за деца со посебни потреби и донираа неопходни средства

Денес како советничка група на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата го посетивме Дневниот центар за деца со посебни потреби, ни беше посебна чест...
Скопје

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје: Имаме основани сомневања дека Шилегов делел субвенции за инвертер клими по партиски клуч, уништувани се и документи

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје има основани сомневања дека Шилегов делел субвенции за инвертер клими по...
Скопје

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје: Мрзливиот Шилегов прави мрзлив превоз, цели 30 минути од Ѓорче до Аеродром

Да не беше трагично, ќе беше многу смешно. Мрзливиот Шилегов прави мрзлив наместо брз превоз, цели 30 минути ќе се патува од Ѓорче Петров...
Скопје

Советници во Град Скопје: Додека фирмите отпуштаат луѓе поради корона кризата, Шилегов вработува 175 партиски послушници во ЈСП

Мрзливиот Шилегов со скандалозни вработувања во претпријатието кое тоне во долгови и живее на субвенции од градот Скопје. Додека фирмите...
Скопје

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Новиот градски превоз е нова лага на мрзливиот Шилегов, 4 години помина во лажни ветувања и нула резултати

Мрзливиот Шилегов 4 години помина во убави лаги и ветувања кои не ги реализира, реагираат од Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град...
Вести

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје: Мрзливиот Шилегов може да сруши тоа што самиот го изградил, а бидејќи ништо не изградил, не може ништо и да сруши

Мрзливиот Петре Шилегов може да сруши тоа што самиот го изградил, а бидејќи ништо не изградил, не може ништо и да сруши. 4 години слушаме...
Скопје

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Се моли Шилегов да научи правилно да чита закони, жално е што адвокат се посрамоти поради правното незнаење

Денес Петре Шилегов силно манипулираше и ја лажеше јавноста кога тврди дека – „Законот вели најмалку шест месеци пред закажани избори...
Вести

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје: Шилегов не направи ниту еден проект, нема тунел под Кале, нема нови булевари, само менува имиња на улици, а Заев ќе го кандидира пак

Петре Шилегов нема направено ниту еден проект. Нема тунел под Кале, нема нови булевари, освен булеварите кои што му ги остави Коце Трајановски,...
Вести

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје: За што троши Шилегов по 1 милион евра кога Скопје е непроодно при првиот снег

Градот Скопје е блокиран и непроооден при првиот снег. За што троши Шилегов по 1 милион евра кога Скопје е непроодно при првиот снег,...
Вести

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Езерото Треска жртва на урбаната мафија заштитена од власта, во целост ги поддржуваме барањата на камперите

Езерото Треска пред очите на целата јавност станува жртва на урбаната мафија заштитена од власта. Она што се случува во моментот таму...
Скопје

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов не мрдна со прст за решавање на аерозагадувањето, запрепастувачки фотографии – Скопје се гуши

Скопје се гуши, утро 24 јануари 2021 година. Шилегов ветуваше чист воздух за сите, епилогот низ фотографии покажува дека Скопје се труе,...
Скопје

Советничкагрупа на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата на Град Скопје за Шилегов: Лажго – Самиот вети зип лајн, самиот излажа! (ВИДЕО)

Шилегов е градоначалник лажго. Самиот вети зип лајн, самиот излажа, пишуваат на својата Фејсбук страница од советничката група на ВМРО-ДПМНЕ...
Вести

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ на Град Скопје: Шилегов вети враќање, а Скопје доби затворање на езерото, чии бизнис интереси штити најнеспособниот градоначалник

Пред почетокот на мандатот Петре Шилегов јавно на прес конференција вети возобновување на езерото Треска. 3 години потоа се затвора...
Вести

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје: Ако на Шилегов му требаа 3 години за ограда на мостот кај стариот театар, колку децении ќе му треба за нов мост?

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов го повикуваме да ја избриши и оваа нова негова ФБ објава каде се фали со градба на мостот...
Вести

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ на Град Скопје: Има разлика помеѓу снег од хациендата на Шилегов во Маврово, и снег во Скопје, но исто е што ова граѓаните ги чини 100 илјади евра

СДСМ освен со манипулации започна да се служи и со халуцинации. Поминаа повеќе од 20 часа од спектакуларната објава на Шилегов за снежно...