советничка група на вмро дпмне и коалицијата

Пронајдени се 11 резултати на тема „советничка група на вмро дпмне и коалицијата“
Вести

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје: Шилегов е единствениот градоначалник кој нема започнато капитален проект во својот мандат, а долгот го зголеми 8.5 пати

Шилегов е најнеспособниот градоначалник во историјата на Скопје. Тој е единствениот градоначалник кој нема започнато капитален проект...
Вести

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Чаир бара родителите да се ослободат од надоместок на трошоците за престој во градинките

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во општината Чаир преку статус на Фејсбук пишуваат дека преку предлог одлука бараат да се ослободат...
Вести

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов го уништува и узурпира Градот, за две недели одлуки за нови 423 партиски вработувања

За еден месец Шилегов донесе одлуки за нови вработувања на 423 партиски војници, и притоа бесрамно говори за стручна и ефикасна администрација,...
Вести

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во знак на протест ја напуштија седницата на која Шилегов планира отуѓување на градската куќа

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија во град Скопје денеска ја напушти денешната седница во знак на...
Вести

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ до Шилегов: Нема поголема злоба од тоа кога градот ќе го оставите без проекти, а на Бихаќка ќе кроите списоци за партиски вработувања во Градот

Кога Шилегов се жали за постоење на лажни вести сигурно мисли на неговите изјави дека ќе донесе чист воздух во Скопје, дека ќе ја продолжи...
Вести

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Власта и Шилегов да одговорат чии бизнис интереси штитат за еколошката катастрофа на Вардар

Советничката група на ВМРО ДПМНЕ во Градот Скопје бара сеопфатна истрага за еколошката катастрофа која се случи на реката Вардар и...
Вести

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ апелира Шилегов да не прави гол популизам од проектот за изградба на вијадукт на Вардар и подземен тунел под Скопското Кале

Проектот кој е далеку од почетна градежна реализација треба да биде со одобрение на граѓаните и точна анализа дали истиот ќе ја наруши...
Вести

Советничка група на Град Скопје: Шилегов да се откаже од набавка на нови коли, а владата од милионскиот бизнис со цвеќиња, за да се пошумат опожарените места

Иако календарски сеуште сме лето, Петре Шилегов буквално две години не е излезен од зимскиот сон и нема решено ниту еден крупен проблем,...
Скопје

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата на Град Скопје: Градот заслужува да се развива, да се унапредува, да биде дел од светски случувања

26 јули 1963 година, 05:17 часот, разорен земјотрес го сруши #Скопје. И Скопје одново и одново ќе никне, ќе израсне, и ќе се возобнови, бидејќи...