совет

Пронајдени се 27 резултати на тема „совет“
Живот и стил

Запомнете ги овие 5 зборови: Мора да ги знаете и вие, но и да им ги кажете на пријателките кои имаат деца

Кога жената станува мајка, целиот нејзин свет се менува и веќе ништо не е исто. Без разлика на годините на мајката или на детето, мајчинството...
Вести

Јовановиќ: Анѓушев бил член на Советот за фискални мерки за Ковид-19, а неговата фирма добила над 100 илјади евра државна помош

Кочо Анѓушев член на Советот за фискални мерки за Ковид19, советодавно тело на министерката за финансии, објани на својот Фејсбук профил...
Регион

Втора седница на Советот за национална безбедност на Албанија поради епидемијата со новиот коронавирусот

Советот за национална безбедност на Албанија вечерва преку конференциска врска ја одржа втората седница по појавата на Ковид-19 во земјата. На...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: Институцијата Совет на град Охрид го достигна дното, ги повикуваме надлежните институции сериозно да се позанимаваат со случајот

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид осудува секаков вид насилство и затоа остро реагираме и го осудуваме вчерашниот инцидент на седницата на Совет...
Општини

Советот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Гевгелија не го дозволи предлогот на градоначалникот Поцков и понатаму да ја полни општината со партиски вработувања

ВМРО-ДПМНЕ ОК Гевгелија денеска информира дека на денешната седница на советот на општина Гевгелија не помина предлогот на градоначалникот...