сотир костов

Пронајдени се 79 резултати на тема „сотир костов“
Вести

Костов: Заев, Димитров и владата на СДСМ се главни виновници зошто Бугарија ја уценува Македонија во однос на нејзината европерспектива

Сотир Костов, во своето гостување во емисијата „Само Вистина“ зборуваше за ветото кое го наметна Бугарија кон Македонија во однос...
Вести

Костов: Спасовски е министер за внатрешни работи кој не може да добие повисока оценка од два минус за неговата работа

Аналитичарот Сотир Костов во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа како работи Оливер Спасовски како министер...
Вести

Костов: На дело видовме системска корупција и организиран криминал, главната одговорност е кај Заев и Мијалков

На дело видовме системска корупција и организиран криминал. Кај нас се виде дека нема правда, ниту правна држава во овој момент. Видовме...
Вести

Костов: Структурното државно насилство освен со непочитување на народната волја, ескалира и во физичко насилство

Политичкиот аналитичар Сотир Костов, вечерва во Алфа телевизија во „Што не е јасно“ истакна дека е згрозен од насилството кое власта...