состојба

Пронајдени се 120 резултати на тема „состојба“
Вести

Бројот на новозаразени со коронавирус секојдневно се зголемува: Каква е состојбата по градови во Македонија?

Во последните 24 часа се направени 6.770 тестирање, а регистрирани се 672 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 230, Тетово – 115, Гостивар – 101, Куманово...
Вести

Состојбата со коронавирусот е стабилна и засега нема потреба од нови рестрикции, велат од Министерството за здравство

Засега нема нови препораки или воведување на нови рестриктивни мерки, информираа за МИА од Министерството за здравство. Од Министерството...
Вести

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози, , се препорачува внимателно возење

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози, а интензитетот надвор од градските средини е умерен....
Вести

ПО СНЕЖНИТЕ ВРНЕЖИ: Отсечени села во мавровско, 10 лица заглавени во викенд населба во мариовско, непроодни патишта во неколку региони

Центарот за управување со кризи соопшти каква е состојба во земјата по врнежи од снег до 08:30 часот денеска. На неколку региони се уште...
Вести

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот: Ова е официјалната бројка за заразени и починати во светот

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 38.240.368 лица. Од последици од Ковид-19 починале 1.088.172 пациенти,...