состојба

Пронајдени се 88 резултати на тема „состојба“
Вести

Дневен преглед на состојбата со Ковид -19 во светот: Во Албанија и понатаму се зголемува бројот на новозаразени со коронавирус

Според последните податоци, во светот со коронавирус досега се заразени 9.782.854. Од нив починале 493.615, а оздравеле 5.299.275 луѓе. – Во Албанија...
Вести

СКСЗМ апелира надлежните институции да преземат мерки и активности за подобрување на безбедносната состојба во земјава

Стопанската комора на северо-западна Македонија (СКСЗМ) преку пишано соопштение искажува, како што велат, длабока загриженост за безбедносната...
Вести

Повеќе од сигурно е дека тука ќе може да се летува наскоро: Денеска за прв пат помалку од 100 смртни случаи во овие два месеци!

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразиле 4.765.966. Од нив 314.319 починале, а оздравеле 1.842.690 луѓе. – САД...
Вести

Состојба со КОВИД-19 денес: Никако да се смири бројката на починати во регионот, а оваа земја со над 400 починати во последните 24 часа

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразиле 4.674.580. Од нив починале 310.271, а оздравеле 1.785.086 луѓе. – Во...
Вести

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот: Тинејџерите во Турција ги напуштија своите домови за првпат по 42 дена од воведувањето рестриктивни мерки

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразиле 4.584.012 лица. Од нив починале 305.786, а оздравеле 1.735.836 луѓе. –...
Вести

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот: Само шест нови случаи на коронавирус се регистрирани во Грција во изминатите 24 часа

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразиле 4.145,6389 лица. Од нив починале 281.921, а оздравеле 1.462,578. – Принцот...
Вести

Состојба со Ковид-19 во светот до 19 часот: Во Црна Гора нема нови регистрирани случаи на заразени лица со новиот коронавирус

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразиле 3.611.044 лица. Од нив починале 250.125, а оздравеле 1.170.500 луѓе. –...
Вести

Состојба со Ковид-19 во светот до 19 часот: Во Италија чудна бројка на ново заразени лица, оваа авиокомпанија се повлекува од Европа!

Според последните податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 3.356.014 лица. Од нив починале 236.975, а оздравеле 1.067.584 луѓе.8 –...