состојба на патиштата

Пронајдени се 90 резултати на тема „состојба на патиштата“
Вести

Состојба на патиштата: Ако денес одите на пат, овие информации мора да ги знаете

ИЗВЕШТАЈ ЗА СОСТОЈБА НА ПАТНИ ПРАВЦИ И ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот...
Вести

Доколку патот ве носи кон Маврово оваа важна информација мора да ја прочитате – еве каква е состојбата на останатите делници низ земјава

ИЗВЕСТУВАЊЕ: Виадукт Трејд известува дека на ден 19.11.2021 година (петок) сообраќајот на патниот правец Маврови Анови – Жировница (од браната)...
Вести

Еве каква е состојбата утрово на граничните премини низ земјава – доколку тргате на пат денеска ова мора да го прочитате

ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонската...
Вести

Доколку денеска тргате на пат ова мора да го знаете- особено да внимавате на местата каде има густа магла и видливост од 50 до 100 метри

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ: Поради појава на магла,...
Вести

На овие патни правци денеска посебен сообраќаен режим- на граничниот премин Ќафасан редици автомобили чекаат и до 30 минути

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. РАБОТА НА ПАТ: Oд 09:15 часот, поради изведување градежни работи во с.Чајле,...