сос

Пронајдени се 23 резултати на тема „сос“
Храна и пијалаци

Искористете ги сите сокови: Рецепт за брз сос кој месото од тавата го претвора во вистински гурмански ручек

Не ги фрлајте соковите и стврднатите масти полни со вкус и арома кои остануваат во тавата од печењето на месото. Наместо тоа, користете...
Храна и пијалаци

Рецепт за ПИЛЕШКИ батаци во сос од ПАРМЕЗАН: Месото е толку сочно што се топи во уста!

Совршен ручек за денес Состојки: 7 батаци 4 чешниња лук 40 гр путер 1 лажица брашно 150 мл пилешка супа 200 мл неутрален крем сол, бибер пармезан Подготовка: Зачинете...
Храна и пијалаци

Комбинирајте ја со сос или месо: Трик со помош на кој палентата станува одлична ужинка и прилог за оброк

Ова нејверојатно е еден од најефтините, најбрзите, а и највкусните оброци кои може да ги подготвите. Ништо полесно, а толку вкусно! Подгответе...