сопственик

Пронајдени се 19 резултати на тема „сопственик“
Занимливости

Побегнале од ресторанот без да ја платат сметката- сопственикот се сетил на оргинална освета со која се воодушевува цела земја (ВИДЕО)

Група млади луѓе во еден англиски град направиле сметка од 248 евра, но „заборавиле“ да ја платат па си заминале од локалот каде седеле. Но,...
Фудбал

Фановите го проколнуваат: Кога ќе видите што украде крадец посветено на загинатиот сопственик на Лестер се ќе ви стане јасно (ВИДЕО)

Англија се уште е во шок откако пред неполна недела сопственикот на клубот Лестер загина во хеликоптерска несреќа заедно со неговата...
Фудбал

Ќе се онесвестите од глетката: Се појави нова страшна снимка од падот на хеликоптерот- еве како загина сопственикот на Лестер (ВИДЕО)

Во саботата се случи голема трагедија во Лестер, откако се урна хеликоптерот на сопственикот на клубот, Вичај Шриваданапраба. Притоа...
Фудбал

Семејството скршено од тага пристигна на стадионот- сопругата на Вичај од овој детаљ ќе се струполеше на земја (ФОТО)

Семејството на сопственикот на Лестер, Вичај Шривадханапрахба, кој загина пред два дена по падот на хеликоптерот, пристигна пред стадионот...
Занимливости

Се маскирал во бездомник како би ги тестирал своите вработени: Келнерка направила нешто што никогаш нема да го заборави

Еден сопственик на ресторан од Тексас одлучил на интересен начин да ги тестира своите работници. Тој се маскирал во бескуќник и седнал...
Занимливости

Девет години незабележливо живеела во куќа која не е нејзина: Доживеала шок после реакцијата на сопственикот (ВИДЕО)

Домот е таму кај што е срцето, а за Лиза Харди тоа е трособна куќа од 1910 година на која наишла на чуден начин. Пред неколу години, падот...