сопственик

Пронајдени се 40 резултати на тема „сопственик“
Хроника

Угостителски објект работел по дозволеното време, странски државјанки ги забавувале гостите – затворен локалот, приведен сопственикот

На 01.03.2021 во 21.10 часот, полициски службеници извршиле контрола во угостителски објект во с.Желино, тетовско, сопственост на З.С.(48) од с.Желино....
Хроника

Кривична пријава за сопственик на угостителски објект во Тетово поради непочитување на работното време

На 24.12.2020 околу 18.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Д.П(28) од Тетово, чиј угостителски објект во Тетово работел...