сопружници

Пронајдени се 10 резултати на тема „сопружници“
Занимливости

ФОТО: Со љубов против коронавирус – Пар од Италија позитивен на Ковид-19 прослави 50 години брак на интензивна нега

Сопружници од Италија позитивни на коронавирус ја одбележаа својата златна годишнина од брак на одделението за интензвина нега. Малата...
Занимливости

Кога првата брачна ноќ ќе тргне на лошо: Сопружници ги откриваат најголемите разочарување кои ги доживеа после свадбата

Првата брачна ноќ би требало да биде полна со страсти, меѓутоа за многу парови знае да биде вистинско разочарување. На апликацијата...