соопштение

Пронајдени се 8 резултати на тема „соопштение“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Во екстазата на лажниот патриотизам откако Заев тргуваше со идентитетот, очекуваме Костадинов да одржи прес во комитска облека

Во екстазата на лажниот патриотски занес кој од вчера владее во СДСМ очекуваме наредната прес конференција Костадин Костадинов да...
Скопје

Важно соопштение од ЈСП- од понеделник нов возен ред, за учениците за време на летото нема да важат бесплатните месечни билети

ЈСП денеска преку соопштение информира дека поради завршувањето на учебната година 2018/2019, бесплатните билети за учениците нема да важат...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Заев донесоа изместени вредности во политиката и секојдневното живеење- граѓаните заслужуваат подобро

Во Македонија не се живее подобро. Владата залудно потроши 10 месеци од животот на сите граѓани. Нема нови проекти, не се реализираат...