сообраќајни несреќи

Пронајдени се 256 резултати на тема „сообраќајни несреќи“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: За три години од несреќи загинаа 75 наши сограѓани, а нема ниту кривична ниту политичка одговорност кај СДСМ-ДУИ

За три години, се случија 3 големи несреќи каде животот го загубија 75 луѓе, а власта не расветли ниту еден случај, и за ниту еден нема политичка...
Скопје

ХАОС НА ОВОЈ БУЛЕВАР: Две сообраќајни несреќи во непосредна близина една на друга – возачи избегнувајте го овој дел на Скопје! (ФОТО)

Две сообраќајни несреќи предизвикаа сообраќаен хаос во Скопје. Имено, едната се случила на булеварот „Никола Карев“ кај разделницата...