сообраќајна полиција

Пронајдени се 358 резултати на тема „сообраќајна полиција“
Скопје

Полицијата во Скопје пуштена на „најјако“: Само во главниот град казнети 197 возачи, 15 од нив биле без дозвола

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (04.11.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На...