сообраќајна несреќа

Пронајдени се 1687 резултати на тема „сообраќајна несреќа“
Хроника

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Излетал од патот и завршил во провалија каде загинал на лице место, автомобилот го забележал случаен минувач

Четириест и четиригодишен жител на селото Арбанашко загинал, откако со возилото излетал од патот и паднал во провалија. Несреќата се...
ТВ и Филм

Зад себе остави мноштво добри дела: Во тешка сообраќајна несреќа загина организаторката на ТВ серијалот „Куќа од срце“ (ФОТО)

Организаторката на шоуто „Куќа од срце“, Јасмина М. (47) вчера, петок 16 април 2021 година, загина во сообраќајна несреќа што се случи кај...
Хроника

УШТЕ ЕДНО ЛИЦЕ ИМ ПОДЛЕГНА НА ПОВРЕДИТЕ, ДРУГИТЕ ДВЕ СЕ БОРАТ ЗА ЖИВОТ: Најнови детали за стравичната сообраќајката кај Маврово

Едно од повредените лица во страшната сообраќајка кај Маврово им подлегна на повредите. Денеска почина 34- годишниот Г.Т., додека други...