сообраќајка

Пронајдени се 943 резултати на тема „сообраќајка“
Хроника

Карамбол на патот кон Демир Капија: Откако не застанал на полициски знак, 26 годишник почнал да бега па удрил во „БМВ“ – откриени мигранти во неговото возило

На 22.05.2022 во 13.30 часот на автопат А1 во правец Смоквица-Демир Капија од полициски службеници од Полициска станица Богородица е лишен од...
Вести

Познато е во каква состојба се повредените дечиња од Македонија, ова е идентитетот на жената која се бори за живот во Србија

По вчерашната страшна несреќа кај Ковиљ, во која животот го загуби еден хрватски државјанин, а повредени се четворица негови сопатници,...