сончање

Пронајдени се 16 резултати на тема „сончање“
Занимливости

ДАЛИ ЗНАЕТЕ ШТО ЗНАЧАТ БРОЈКИТЕ НА КРЕМИТЕ ЗА СОНЧАЊЕ? Сите мислат дека заштитен фактор 50 е најјак, дерматолог ја открива вистината!

Пред да започнете со сончање, важно е да го купите вистинскиот крем за сончање и да го користите правилно. Кога купувате крема за сончање,...
Живот и стил

Погрешно ги нанесувате спрејот и кремата за сончање: Правите грешка која може да ви го доведе здравјето во опасност

Дали користите спрејови за прскање и креми за заштита од штетни сончеви зраци? Важно е да знаете како да ги нанесете правилно, така што...
Занимливости

Додека гостите полудеа од бес таа се однесувала како ништо да не се случува- оваа жена никој не си ја посакува на свадба (ФОТО)

Една девојка им ги уништила свадбените фотографии на еден млад брачен пар откако одбила да се тргне од местото каде се сончала, а со...