солун

Пронајдени се 82 резултати на тема „солун“
Регион

ВИДЕО: Ликвидација во Солун – се обидел да го удри возачот на бензинска пумпа, овој го застрела од автомобил и побегна

Грчката полиција започна интензивна потрага за лоцирање и апсење на сторителот кој во четвртокот попладне застрела и смртно рани 50-годишен...
Регион

СОЛУН ПОД ВОДА, ПОСТРАШНО ОД СКОПЈЕ – вчерашното невреме ги поплави улиците и продавниците во соседството, пловат автомобили низ целиот град

Повеќе делови од северна Грција доцна синоќа и во текот на ноќта беа зафатени од силно невреме со обилни врнежи од дожд што предизвика...