солна киселина

Пронајдени се 6 резултати на тема „солна киселина“
Скопје

Кривична пријава поради истекувањето на солна киселина: Фирмата работела без дозвола, граѓаните пријавиле дека миризбата е неподнослива

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов најави дека ќе биде поднесена кривична пријава против фирмата сопственик на цистерната...
Живот и стил

Нејзиниот татко сакал син, па ја полеал со киселина како бебе: Вака денес изгледа животот на оваа несреќна девојка (ФОТО)

Живее во Мумбај, во западна Индија, каде собира средства за реконструктивна хирургија и води Фондација за жртви од напад на киселина,...