сол

Пронајдени се 21 резултати на тема „сол“
Храна и пијалаци

Неколку совети за ефикасна употреба на солта- една од нив е и дека го отстранува мирисот на кромид од рацете

Солта е разновиден зачин што може да се користи и за чистење разни површини во вашиот дом. Следат неколку совети околу солта и секојдневните...
Живот и стил

Додајте сол во машината за перење пред да ја вклучите: Кога врне дожд со овој трик ќе ги решите најчестите проблеми

Сигурно секоја домаќинка забележала дека после секое перење квалитетот на облеката се намалува. Маиците почнуваат да бледеат или воопште...
Храна и пијалаци

Опасно за здравјето: Оваа состојка сите ја консумираме, а не смее да внесуваме повеќе од 5 грама дневно од неа

Преголемиот внес на сол лошо влијае на здравјето на нашето срце и крвните садови, а една од последиците е и зголемен крвен притисок. Овие...