Сојуз на средношколци

Пронајдени се 13 резултати на тема „Сојуз на средношколци“
Вести

Сојузот на средношколци разочаран: Не може незавршената дигитализација да се користи како изговор за немањето на учебници, итно овој проблем да се стави како приоритетен

Сојузот на средношколци преку соопштение изразува разочарување што и на почетокот на учебната 2022/23 година, средношколците се соочуваат...
Вести

Средношколци: Компромисот постигнат од страна на Сојузот е политички инструиран и неприфатлив, ова се нашите барања!

Компромисот постигнат од страна на Сојузот е политички инструиран и неприфатлив, реагираат средношколците преку своето здружение...
Вести

И покрај препораките на експертите за заедничко решение деспотот Царовска не попушта, матурантите во март ќе кампуваат пред МОН

Министерката за образование Мила Царовска не попушта и децидно останува на ставот дека матурата ќе се одржи според постоечките закони....
Вести

Матурантите со писмо до пратениците – бараат поддршка за проблемот со полагањето на матура во време на пандемија

Сојузот на средношколци и нејзиниот претседател Бленди Ходаи во име на генерацијата матуранти 2020/2021 вчера до пратениците по електронска...
Вести

По неуспешниот состанок со Царовска, матурантите денеска на бојкот – не се приклучаат на настава додека министерката не ги прифати нивните барања

Откако вчерашниот состанок на сојузот на средношколци со министерката за образование и наука, Мила Царовска беше неуспешен, за денеска...