софија куновска

Пронајдени се 23 резултати на тема „софија куновска“
Вести

Куновска до Заев: Драг Зоране, функционерите се избрани за да не ги понижуваат граѓаните, а не претпоставените

Софија Куновска, членка на СДСМ, на својот Фејсбук профил му посочи на премиерот Зоран Заев дека треба да научи да ги почитува соработниците. -Драг...
Вести

Куновска до Заев: Лошите политики кои го разочаруваат македонскиот граѓанин треба да се бараат во раководството на СДСМ или од функционерите на власт?

Сакам да го прашам Заев, лошите политики кои го разочаруваат македонскиот граѓанин треба да ги бара во раководството на СДСМ , има граѓани...
Вести

Куновска: Во овој момент СДСМ е истребено од оние кои мислат поинаку, не постои елементарна дебата, а оние кои беа искусни и вредни се само малкумина останати

Софија Куновска екс претседателката на градскиот скопски огранок на СДСМ, вечерва во „Само вистина“ во Канал 5 телевизија, го критикуваше...
Вести

Куновска: Изборот на Заев не е демократизација на СДСМ, туку отвара сомнеж за пи-ар решение или моментална потреба, членството е преполовено

Екс претседателката на градскиот скопски огранок на СДСМ Софија Куновска вечерва во „Само вистина“ на Канал 5 телевизија, во врска...
Вести

Куновска до Забрчанец: Мрш глувче едно, еве што се случува кога на презерватив ќе му дадат да си игра со државотворна партија

Поранешната пратеничка на СДСМ Софија Куновска преку статус на Фејсбук упатува јавна критика до Марјан Забрчанец кој се пофали дека...