собраниска седница

Пронајдени се 22 резултати на тема „собраниска седница“
Вести

Милошоски до Џафери: Покажете повеќе совест од Заев и ставете ја точката за предлог одлука за разрешување на Венко Филипче на дневен ред

Би сакал да ја искористам оваа прилика и најпрвин да искажам во име на нашата пратеничка група и сите пратеници длабоко жалење за она...
Вести

Собранието ги разреши министрите- опозицијата бара оставка од Заев, формирање на техничка влада и предвремени избори во октомври

Собранието вечерва ги разреши од функцијата министерот за финансии Драган Тевдовски, министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу...
Вести

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ со критика за донесувањето на закони по скратена постапка- во петок продолжува 77. собраниска седница

Собранието на Република Македонија попладнево по скратена постапка ги донесе Законот за задолжителни капитално финансирано пензиско...