собрание на рм

Пронајдени се 23 резултати на тема „собрание на рм“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ повторно лаже и ја манипулира јавноста додека на јавна сцена во собрание ги крши законите и спротивно на Деловник верификува мандати

СДСМ повторно лаже и ја манипулира јавноста додека на јавна сцена во собрание ги крши законите и спротивно на Деловник верификува мандати,...
Вести

Мицевски: Законот за трговија на зелени пазари поднесен од ВМРО-ДПМНЕ по итна постапка не е ставен на денешната седница

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе закон за трговија на зелени пазари и тоа го поднесе по итна постапка но законот не е ставен...
Вести

Пред собранието најавен нов протест: Уставните измени во финална фаза пред пратениците, двотретинско мнозинство се уште нема

Уставните измени во третата и последна фаза се на дневен ред на денешното продолжение на собраниската седница, откако вчера со 78 гласови...
Вести

СДСМ и Џафери, Собранието го претворија во синоним на нетранспарентност: На шверцерски начин донесени два значајни закони

СДСМ и владејачкото мнозинство продолжуваат да ја погазуваат парламентарната демократија и дебатата во Собранието. Денеска во Собранието,...