снежна бура

Пронајдени се 19 резултати на тема „снежна бура“
Вести

ВКЛУЧЕН ЦРВЕНИОТ АЛАРМ: Снежна бура со силен ветер ја погоди Германија – стотици сообраќајни несреќи, 28 повредени (ФОТО)

Снежна бура со силен ветер ги погоди денеска северот и западот на Германија и доведе до стотици сообраќајни несреќи и застој во железничкиот...
Вести

СНЕЖНА АПОКАЛИПСА: Во Москва за 24 часа наврнала рекордна количина снег, срушен рекордот стар половина век (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Главниот град на Русија веќе втор ден е на удар на силна снежна бура која локалните медиуми ја нарекуваат „бура на векот“. Во Москва...
Занимливости

По снежна бура пешачел 15 километри за да стигне на разговор за работа: Кога стигнал се случило чудо, не знаел што го снашло (ВИДЕО)

Тинејџерот од Индијана, 18 годишниот Жакил Реган ред четири години за упатил на пат долг 30 километри за да стигне на разговор за работа....