смрт

Пронајдени се 53 резултати на тема „смрт“
Познати

Трагедија во домот на познатата хрватска пејачка: „Последните три години сакам да ги избришам од моето сеќавање“

Познатата хрватска музичка ѕвезда деновиве ги живее најтешките мигови во својот живот надвор од музиката и професијата. Имено таткото...
Познати

Оваа е најтешката ноќ за Македонија: Еве како познатите се простуваа од Тоше пред 11 години, од пораката на Весна Петрушевска ќе заплачете

Денеска се навршуваат 11 години од смртта на најголемата музичка ѕвезда во Македонија Тоше Проески. Пред точно 11 години ова беше најтешкиот...
Живот и стил

Има 29 години, а досега умрел 9 пати: Постојано го враќале во живот, а докторите се изненадени како сè уште е жив (ВИДЕО)

Џејми Пул живее сосема нормален живот, има 29 години, но од останатите врсници се разликува по тоа што има срцев застој па неговото срце...
Познати

Ангелите заминаа во октомври: Една година од смртта на пејачката, а оваа фотографија со Тоше особено им е драга на Македонците

Денеска се навршува една година од смртта на пејачката Азра Колаковиќ, позната како Дона Арес која почина минатиот октомври по тешката...
Познати

Солзите сами ќе ви течат: Сопругата на Оливер Драгојевиќ откри детали од последните денови на пејачот, а од еден детаљ ќе се воодушевите

Сопругата на покојниот пејач Оливер Драгојевиќ, Весна, рече дека сè уште не може да поверува дека го нема нејзиниот сакан, и раскажа...
Вести

Најпроклетото место и денеска втерува страв во коските: Кога ќе го прочитате овој текст ќе ве полазат морници (ВИДЕО)

Санаториумот „Вејверли Хилс“ е отворен во 1910 година во Луисвил, Кентаки за потребите на сместување на големиот број заболени од туберколоза,...
Познати

Тага и солзи во домот на Ана Николиќ два дена по големата прослава- „Мојата душа ги склопи очите и замина вечерва“ (ФОТО)

Само два дена откако пејачката го прослави роденденот на својата ќерка Тара, Ана Николиќ поради смртен случај во семејството морала...