смрт

Пронајдени се 75 резултати на тема „смрт“
Занимливости

Девојка почина во када од струен удар- во едната рака го држела мобилниот телефон приклучен во струја , додека во другата…

Русинката Анастасија (20) била пронајдена мртва откако настрадала од струен удар предизвикан од мобилниот полнач, пишува „Сан“. Несреќната...
Вести

Сакала посебно да го прослави 18-тиот роденден, но тоа ја чинеше живот: Падобранот не се отвори, родителите го снимаа кобниот пад

Мексиканката Ванеса Ивон Мелендес Карденас сакала за својот 18-ти роденден да скока со пријателите со падобран, но се тргна на лошо. Заедно...
Познати

Таа беше до неа додека умираше, а сега не се двои од нејзината внука: Сестрата на Дивна се огласи прв пат по смртта на својата сестра (ВИДЕО)

Познатата српска радио водителка Дивна Карлеуша почина на 3-ти март месецов на 61 година по тешката болест со која се справуваше со години...
Вести

Заев си поигрува со смртта на Никола Младенов- сопругата потврди дека причината за сообраќајната несреќа е неприлагодена брзина

Во вчерашното гостување на сопругата на новинарот и сопственик на „Фокус“ Билјана Младенова во емисијата „Студио 1“ на 1ТВ таа потенцира...
Фудбал

Позната причината за смртта на Емилијано Сала, а кога ќе дознаете како е идентификуван ќе ви се распара срцето… (ФОТО)

Во петокот беше идентификувано телото на Емилијано Сала кое беше пронајдено во т авион две недели по неговото исчезнување. Фудбалерот...
Вести

Детската игра заврши кобно: Едно девојче загина, друго се бори за живот откако врз нив падна голема количина на снег

Едно девојче (12) од Америка настрадало додека па друго девојче (9) се бори за живот откако над нив се срушил снег додека си играле. Естер...
Познати

Беше најпознат југословенски пејач, замина пред четири години: Неговата внука со емотивна порака се потсети на неговата смрт (ФОТО)

Еден од најпопуларните музичари на просторите на поранешна Југославија беше Кемал Монтено кој почина на денешен ден пред четири години. По...
Познати

Смртен случај во домот на Дарко Лазиќ: Пејачот сака да оди на погреб, лекарите му забрануваат да ја напушти бањата

Тага во домот на Дарко Лазиќ откако семејството објави вест дека член од нивното семејство починало. На пејачот кој во моментов е на...
Живот и стил

Научете нешто на нејзината трагедија: Млада девојка почина од струен удар откако полначот и паднал во када

Русинката Ирина Рубникова починала од струен удар  додека се капела, пишува британски „Сан“. Ирина настрадала откако нејзиниот полнач...