службено возило

Пронајдени се 13 резултати на тема „службено возило“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Николовски треба да одговара зошто дозволил лице кое е привремено вработено да уништи службено возило надвор од работното време

Од ВМРО-ДПМНЕ соопштуваат дека продолжува низата од скандали на злоупотреба на службени возила од страна на оваа криминална власт. -После...
Вести

Не само што летуваат, туку и кршат- советник на министерот за земјоделство го упропастил службениот автомобил (ФОТО)

По турите до Солун и Охрид на МВР, сега функционерите на власта почнаа и да ги кршат службените возила, кои им се доверени за извршување...